Get Adobe Flash player

Ранній розвиток дитини

 

Що таке розвиток, знають усі. Що таке ранній, теж пояснювати не треба. А от «ранній розвиток»? Що це? Навіщо й чому він ранній? А чи треба? А чи варто позбавляти дитини дитинства? І так далі... Виникає дуже багато питань, споровши й заперечень. Давайте спробуємо розібратися, що ж це таке й навіщо це потрібно.

 

Кожна дитина індивідуальна. Вона розвивається у своєму темпі, освоює власні можливості поступово, крок за кроком... У кожного маляти та або інша функція розвивається по-своєму.

Але варто почати приділяти дитині хоча б небагато уваги, грати з ним, щось розповідати йому, показувати картинки, читати книги, як він починає розвиватися, розумніти, дорослішати, на очах ставати більше зрілим. Такому маляті все цікаво, він просить позайматися з ним ще й ще.

Ну, а якщо не просто грати й читати, а застосовувати які-небудь із відомих методик раннього розвитку, учити дитини чому-небудь (природно, через гру, а не посадивши за парту), те маля починає розвиватися ще швидше, інтенсивніше . Воно починає вражати батьків своїм розумом, пам'яттю, винахідливість, творчою жилкою.

Саме головне, не ставити собі мети виховати вундеркінда, генія. Женучись за результатами, можна перевантажити дитину. А демонструючи ці результати навколишнім можна зіпсувати характер маляти.

Займаючись із малям, намагайтеся використовувати обмежене коло навчальних посібників. Не купуйте всі нові й нові розвиваючі ігри й матеріали. Краще максимально повно використовувати щось одне (або декілька), з усіх боків, чим розвивати дитини декільком десятком ігор і посібників. Він не зможе толком освоїти ні однієї ігри, а тільки заплутається. Виявите творчість, придумуйте нові завдання до знайомих ігор.

Всі ігри й заняття проводьте  за принципом «від дуже простого до простого, від простого до складного, а потім і до дуже складного». Якщо маля із чимось не справляється, спростите завдання до максимуму, навіть якщо це не відповідає інструкції. Робіть спочатку всі завдання разом, а потім нехай спробує сам.

Не варто хвилюватися, якщо у Вас щось не виходить зовсім, відкладете те або інше заняття або гру. Через якийсь час спробуєте знову. Адже Ви не женетеся за рекордом, а спілкуєтеся з дитиною, допомагаєте йому зрозуміти премудрості дорослого життя, опанувати власним розумом і тілом.

Ніколи не залучайте дитину до занять, якщо він хворий або навіть просто неважливо себе почуває або в нього поганий настрій. Це принесе йому не користь, а шкода.

Не давайте маляті ті знання, які не потрібні  йому найближчим часом. Тому що, поки вони йому знадобляться, він може їх просто забути. Не заглиблюйтеся в якімсь одному напрямку, наприклад, читанні, математику, музиці або фізичному вихованні, забуваючи інші. Всебічний розвиток набагато важливіше для маляти, чим рекорд в одному з напрямків.

Сподіваюся, що ці ради допоможуть Вам зробити спілкування з малям цікавим, насиченим, корисним для Вас обох.

Керівник дитячої студії «Капітошка»

Бабич Олена Олександрівна.

 

Copyright ©2022 Дитяча студія «Капітошка» Всі права захищено.